بانک کتاب ثبت لینک
بستن تبلیغات [X]
‍ خامه کیک قنادی : آشپز باشی

نت پیانو نت ویولن نت سنتور نت گیتار

‍ خامه کیک قنادی

چهارشنبه 22 دی 1395
19:22
وحید عزتی

‍ خامه کیک قنادی
مواد لازم  :

خامه پاستوریزه صبحانه  ۲ پاکت

شکر  صد گرم

عصاره یا اسانس وانیل  کمی
طرز تهیه  :

ابتدا ظرفی مناسب انتخاب نموده و به مدت چند دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا ظرف کاملا سرد شود. سپس پاکت خامه پاستوریزه را باز کرده و آب آن را خارج نمایید. و خامه را داخل ظرف بریزید و شکر را نیز اضافه نموده و برای چند ثانیه با چنگال هم بزنید.

سپس درب ظرف را محکم بسته به مدت بیست و پنج دقیقه داخل فریزر قرار دهید. بعد از گذشت این زمان خامه را از یخچال خارج نموده و به سمت داخل آن را به آرامی با چنگال هم بزنید و دوباره ظرف حاوی خامه را در فریزر قرار دهید. بهتر است این کار را چند دفعه انجام دهید تا خامه سفت شود . ممکن است بعد از یک دفعه هم زدن و یا حتی تا چند دفعه بعد خامه آماده شود.

در این مرحله در صورت دلخواه مقداری اسانس وانیل اضافه نموده و بعد از یکبار هم زدن با چنگال که خامه از حالت یخ زدگی خارج شود آن را با دور تند همزن بزنید. این هم زدن با توجه به دمای محیط بین نیم ساعت تا یک ساعت و نیم متغیر است، اما آنچه اهمیت دارد این است که تا زمانی هم زدن را ادامه دهید که اگر ظرف خامه را سرو ته کردید خامه درون ظرف ثابت بماند. خامه کیک شما آماده است از آن برای تزیین انواع کیک و شیرینی و همچنین تزیین کاپ کیک استفاده نمایید.


نکات :

یکی از مهم ترین نکات این است که باید این مدل خامه را در محیط سرد تهیه نمایید. بهترین مکان در روزهای سرد، بیرون از منزل و در هوای تابستانی جلوی باد کولراست. نکته قابل توجه دیگر این است که حجم این خامه بعد از آماده شدن و فرم گرفتن حدود شش برابر می شود. پس بهتر است از ابتدا ظرفی مناسب تهیه نمایید.بهترین ظرف برای تهیه این نوع ظرف پیرکس درب دار است که به راحتی می توان در آن خامه فرم گرفته پفی و خوشمزه ایی تهیه نمود.


خامه فرم گرفته خانگیعلاوه بر روش ذکر شده در بالا برای تهیه خامه که در آن از خامه پاستوریزه استفاده می شد، می توانید با استفاده از مواد دیگری نیز خامه فرم گرفته برای روی کیک ساده را تهیه نمایید. در ادامه مواد لازم برای این نوع خامه کیک را ارائه می دهیم که همانطور که مشاهده می فرمایید این نوع خامه از لحاظ هزینه نسبت به خامه عنوان شده در بالا، به صرفه تر است.


مواد لازم:

شکر : سه چهارم پیمانه

سفیده تخم مرغ : سه عدد متوسط

اسانس وانیل : یک چهارم قاشق چای خوری

آب : یک سوم فنجان

نمک  یک چهارم قاشق چای خوریطرز تهیه خامه کیک خانگی :

در این روش ابتدا سفیده تخم مرغ را در ظرف مناسبی کمی هم بزنید تا یکدست شود. بهتر است از ظرف پیرکس استفاده نمایید و یا ظرفی را انتخاب کنید که در مقابل حرارت مقاوم باشد.

بعد از اینکه سفیده تخم مرغ یکدست شد، آب، شکر و نمک را به آن اضافه نمایید و آن را به مدت سه یا چهار دقیقه بر روی قابلمه آبی که در حال جوش است قرار دهید تا شکر به روش بن ماری  درون مخلوط حل گردد.

در این مرحله مواد را با همزن برقی بزنید. توجه داشته باشید که حجم مواد بعد از هم خوردن بیشتر می شود، پس در صورتی که ظرف شما دارای ابعاد کوچک است، آن را به ظرفی بزرگتر منتقل نمایید. بعد از گذشت چند دقیقه از هم زدن مشاهده خواهید نمود که خامه شما فرم می گرد و حالت براق و سفت پیدا می کند.

در این مرحله در صورت دلخواه می توانید اسانس وانیل را اضافه نموده و یکبار دیگر با دور کند خامه را هم بزنید. خامه فرم گرفته شما آماده است می توانید از آن برای تزیین روی کیک های خانگی استفاده نمایید.

کانال آشپزی

منبع : ‍ خامه کیک قنادی


[ بازدید : 103 ]