بانک کتاب ثبت لینک
بستن تبلیغات [X]
‍ کیک تولد : آشپز باشی

نت پیانو نت ویولن نت سنتور نت گیتار

‍ کیک تولد

چهارشنبه 22 دی 1395
19:46
وحید عزتی

‍ کیک تولدمواد لازم:

آرد ۲۰۰ گرم

بکینگ پودر ۱۰ گرم

شکر ۱۵۰ گرم

وانیل ۵ گرم

تخم مرغ ۴ عدد

آب یا آب کمپوت دلخواه ۴ قاشق غذاخوری

آناناس‌و موز‌و گردو برای مواد بین‌ کیک به دلخواه
طرز تهیه :

فر را از 15 دقیقه قبل روشن کنید. ابتدا تخم مرغ را کمی میزنیم که زرده با سفیده مخلوط شود. بعد از آن شکر و وانیل را به تخم مرغ ها اضافه کرده و با همزن دستی یا برقی کمی می زنیم سپس آب یا آب کمپوت را به مواد بالا اضافه کرده و هم میزنیم.

آرد و بکینگ پودر را با هم در ظرفی جداگانه مخلوط میکنیم و بعد از آن کم کم به مواد بالا اضافه کرده و با چنگال مواد را مخلوط میکنیم.

دو عددقالب را چرب کنید و کمی آرد بپاشید. مايه كيك را در دو قالب گرد ميريزيم و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با حرارت ۱۷۵ سانتی گراد یا ۳۴۷ درجه فارنهایت و در طبقه وسط فر قرار میدهیم.

در حین پختن در فر را باز نکنید چون پف کیک میخوابد. در آخر یک چنگال یا چاقو را در کیک فرو کنید اگر چیزی به کیک نچسبد یعنی کیک شما پخته است.

وقتی که کیک شما کاملا خنک شد،آن را درون ظرفی که میخواهد کیکتان را بگذارید،بگذارید و خامه ای که دستور آن در بالا آمده است را روی یکی از کیکها بمالید و موزها را حلقه حلقه کرد و روی سطح کیک بچیند و بعد هم آناناس را به اندازه بند انگشت خرد کرده و بچیینید و در آخر هم گردوهای خرد شده را روی موز و آناناسها بریزید و بعد کیک بعدی که کاملا اون هم خنک شده را خامه میمالیم و روی آناناس ها و موزها و گردوها میگذاریم و فقط این کار را کمی با دقت انجام دهید که کیک شما خراب نشود.

بعد از آن با خامه اول تمام دور کیک را بپوشانید و صاف کنید و بعد روی کیک را و بعد هر مدلی که دوست دارید روی آن را تزئین کنید، ولی اگر از چیزهای رنگی مثل اسمارتیز و گلوله های رنگی برای تزئین کیک تولد میخواهید استفاده کنید، روز بعد یک ساعت مانده به اینکه کیک را میخواهید بیاورید روی آن را با آنها تزئین کنید ،چون اگر از شب قبل تزئین کنید،رنگش به کیک پس میدهد.

بهتر است کیک تولد را از شب قبل یا ۹ ساعت قبل درست کرده و در یخچال بگذارید تا خامه کمی بخورد کیک برود ولی حتما روی کیک را با یک پوشش مناسب بپوشانید که کیک تولد شما خشک نشود و بعد داخل یخچال بگذارید، ولی پوشش شما باید طوری باشد که خامه ها به آن نچسبد و تزئین کیکتان خراب نشود.نکات

قبل از آماده کردن مواد کیک تولد، فر را روشن کنید تا گرم شود. آرد کیک را قبل از استفاده 3 تا 4 مرتبه الک کنید تا هوا بگیرد و کیک خوب پف کند.

بکینگ پودر را در یخچال نگهداری کنید تا خاصیت خود را از دست ندهد و موقع پختن کیک تولد آن را با آرد مخلوط و الک کنید و بعد از اضافه کردن آن ها، مخلوط را زیاد هم نزنید.

اگر کمی آرد یا چند قطره آبلیمو به سفیده اضافه کنید، هنگام هم زدن با هم زن دستی زودتر سفت می شود. هیچ گاه کیک داغ را از قالب جدا نکنید تا خرد نشود.

اگر کیک تولد شما سوخت اجازه دهید تا به طور کامل سرد شود سپس قسمت های سوخته را با چاقو بتراشید و روی آن را با خاکه قند و دارچین، خامه یا مربا پوشش دهید.

اگر برای تزئین کیک از خامه استفاده میکنید، همیشه وقتی کیک کاملا خنک شد روی آن خامه بمالید چون اگر کیک کمی هم حرارت داشته باشد خامه بخورد کیک میرود و خامه آب میشود و کیک شما خراب میشود.

اگر از رنگ برای تزئین کیک  تولد استفاده میکنید،آن را یک ساعت قبل از مراسم تزئین کنید، چون خامه رنگی به خامه سفید رنگ میدهد.

کانال آشپزی

منبع : ‍ کیک تولد


برچسب ها: کیک تولد ,
[ بازدید : 98 ]